اخبار

دهبانی پور : الگوی «رضوی» سرلوحه مردم قرار گیرد

دهبانی پور : الگوی «رضوی» سرلوحه مردم قرار گیرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در جلسه اتاق فکر جشنواره ملی آئین های نمایشی رضوی گفت: الگوی برتر «رضوی» را در سطح ملی، استانی و بین‌المللی سرلوحه مردم قرار دهیم.

رضا دهبانی‌پور عصر امروز در نشست کمیته های برگزاری هفتمین جشنواره ملی رضوی استان کهگیلویه و بویراحمد که در محل اداره‌کل ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: این جشنواره از مهم‌ترین برنامه‌های هدف‌گذاری شده است که کمیته‌ها باید در این زمینه کمک و مساعدت بیشتری برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره داشته باشند.
دهبانی‌پور برگزاری این جشنواره‌ها با توجه به شرایط جاری مملکت ضرورت دارد، اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری جشنواره‌‌ رضوی بانشاط کردن محیط و دورهم بودن همراه با خانواده است و همچنین الگوهای برتر سبک زندگی رضوی و ائمه اطهار را در سطح ملی، استانی و بین‌المللی سرلوحه زندگی مردم قرار دهیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه با بیان اینکه انجمن‌های نمایشی در برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و مذهبی نقش بسزایی دارند، گفت: عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این جشنواره‌ها مورد توجه و توقع مردم است و نمی‌پذیرند که این اداره‌کل رسالت برگزاری این جشنواره‌ها را برعهده انجمن‌ها بگذارند.
دهبانی‌پور هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را بانشاط کردن محیط دانست و افزود: اما برخی افراد از این فضاها سوء استفاده می‌کنند و این فضا را به مسیر خلاف می‌برند که با این افراد برخورد جدی می‌شود.
وی بیان داشت: دستگاه‌های اجرایی در برگزاری جشنواره‌‌ها از انجمن‌های فرهنگی و هنری حمایت کنند تا این جشنواره‌ها باکیفیت بهتری در استان برگزار شود، اما متأسفانه تا کنون هیچ دستگاه دولتی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همکاری نداشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: دستورالعمل نحوه ارزیابی عملکرد جشنواره رضوی استانی بر اساس مستندات نشست‌ها، بروشور و بنرها است.
 وی بابیان اینکه شرایط اقتصادی در دنیا ایده آل نیست اما نباید به این بهانه جامعه را ناامید کرد، گفت: باید به مردم و جامعه امیدواری دهیم و متأثر از جوسازی و فضاسازی‌های مسموم رسانه‌های خارجی و داخلی که گاهی اوقات مأیوس‌کننده است، نباشیم.
 دهبانی‌پور بابیان اینکه مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور همواره از مسئولین می‌خواهند که در سسیستم‌ اداری شفاف‌سازی صورت گیرد، گفت: کشور شرایط سختی را پیشرو دارد و وظیفه حاکمیت این است که واقعیت‌ها را به‌صورت شفاف و محسوس در اختیار مردم قرار دهد و کتمان و پنهان‌کاری صورت نگیرد. 
وی افزود: مقام معظم رهبری گفتند که «عده‌ای می‌خواهند با طرح مشکلات اقتصادی در کشور آشوب به پا کنند» و همچنین رئیس‌جمهور مملکت هم می‌گوید که «من دست پیش مخالفانم دراز می‌کنم و دست همه را می‌فشارم تا از این طریق همه را برای کمک به مسائل کشور دعوت کند».
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: کشور ایران با نبردی از طرف «اجنبی» که ادعای ابرقدرتی دارند و از معامله بین‌المللی بدون هیچ تعهدی خروج می‌کنند و از آن‌طرف انتظار دارند که تمام دنیا در چارچوب معاملات بین‌المللی عمل کنند و فقط قلدری می‌کنند.
 دهبانی‌پور بابیان اینکه اعتقاد به مذاکره با هر کشوری، سطحی و شکلی دارم، گفت: امروزه با مذاکرات دموکراسی مشکلات جهان برطرف می‌شود، نه با نبرد و ستیز. اما برای مذاکره با آمریکا همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اعتمادی نیست و اینجا دیگر باید ایستادگی و مقاومت کرد.
 وی بابیان اینکه دیروز وزیر کشور به استانداران نامه‌ای ارسال کرد و مقرر شد که در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی در دستگاه‌ها، استانداران نسبت به قطع آب و برق آن‌ها اقدام کنند، افزود: باید از منافع ملی خود دفاع کنیم و همه باید دست‌به‌دست هم دهیم و کمک کنیم که مشکلات مملکت را برطرف کنیم و همچنین در سیستم اداری هم مصرف آب و برق را مدیریت کنیم.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: در برنامه‌ها و مأموریت‌ها باید به سمت حداقل هزینه‌ها برویم و سعی کنیم که در کنار کیفیت جشنواره‌ها از هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۵۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.