اخبار

جمع آوری حدود 13.5 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد

جمع آوری حدود 13.5 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: زکات پرداخت‌ شده توسط مردم خیر و نیکوکار ۱۳ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال از ابتدای سال گذشته تاکنون بوده که بیشتر درخصوص جهیزیه نوعروسان، درمان بیماران، تحصیل، مسکن و اشتغال مددجویان هزینه شده است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد نخستین جلسه شورای زکات استان در سال جاری به ریاست امام جمعه یاسوج و دبیری کمیته امداد و دستگاههای عضو دبیرخانه زکات استان در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد.

 فرید محبی مدیرکل کمیته امداد استان در این جلسه با بیان اینکه زکات از واجبات دینی و تاکید شده است، گفت: ما به عنوان عاملان زکات، وظیفه داریم که در زمینه مشارکت حداکثری مشمولان زکات فرهنگ‌سازی کرده و آثار و فواید زکات را برای عموم مردم روشن کنیم.

وی افزود: زکات پرداخت‌ شده توسط مردم خیر و نیکوکار ۱۳ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال از ابتدای سال گذشته تاکنون بوده که بیشتر درخصوص جهیزیه نوعروسان، درمان بیماران، تحصیل، مسکن و اشتغال مددجویان هزینه شده است.

محبی با اشاره به اینکه از محل جمع آوری زکات از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۵۱ مورد خدمت به مددجویان ارائه شده است، بیان کرد: ۹۵ عملیات عمرانی از جمله احداث و تعمیرات مسکن مددجویی، مسجد و حسینیه از محل زکات دریافتی ساخته شده و مابقی برای امور حمایتی مددجویان نیازمند هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت هزینه کرد زکات با محرومان و نیازمندان است، افزود: بر این اساس ۶۰ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور معیشتی نیازمندان و رفع مشکلات آنها و ۴۰ درصد هم در زمینه ساخت و احداث پروژه های عام المنفعه از جمله مسجد، خانه عالم، غسالخانه و نیازمندی های مختلف مددجویان هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با تصریح اینکه فعالیت‌های ترویجی با همکاری دهیاران، بخشداران و اعزام روحانی و مبلغ زکات به مناطق اصلی زکات از مهمترین برنامه های کمیته امداد در زمینه توسعه فرهنگ پرداخت زکات است، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های استان شامل موسسات خیریه، مساجد،مراکز نیکوکاری، ادارات، خیران، کشاورزان و دامداران و تشکیل شورای زکات در مناطق روستایی، تشویق زکات دهندگان و همکاری مسئولان به خصوص ائمه جمعه و روحانیون در ترویج فرهنگ زکات بسیار موثر است.

محبی یکی از برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان را جمع آوری زکات فطریه و کفارات مردم برای کمک به نیازمندان برشمرد و گفت: مقرر شده در سال جاری با هماهنگی دستگاههای عضو شورای زکات استان کار جمع آوری زکات فطریه منحصراً به کمیته امداد واگذار و از طریق این نهاد ثبت شود.

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.