اخبار

استفاده از ظرفیت ۶۸ مبلغ در طرح آرامش بهاری بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد

استفاده از ظرفیت ۶۸ مبلغ در طرح آرامش بهاری بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در طرح نوروزی آرامش بهاری از ظرفیت ۵۳ مبلغ غیر بومی و ۱۵ مبلغ بومی استان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی استفاده می شود.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سیدنورالله جنتی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفند تا 15 فروردین 96 در بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

 

جنتی پور، اظهار داشت: پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، برنامه های مذهبی و فرهنگی در قالب طرح نوروزی آرامش بهاری اجرا می شود.

 

وی عنوان کرد: برپایی خمیه های معرفت، برگزاری نمازهای جماعت در امامزادگان و بقاع متبرکه، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و تبلیغ برای انجام وقف های جدید از دیگر برنامه های طرح آرامش بهاری است.

 

این مسئول فرهنگی، ابراز داشت: در راستای اجرای این طرح کشوری و مهم در پایگاه ‌هایی که در بقاع متبرکه شاخص استان برپا می‌ شود، اجرای مسابقات مختلف مذهبی و قرآنی در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: در طرح نوروزی آرامش بهاری از ظرفيت 53 مبلغ غیر بومی و 15 مبلغ بومی استان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی استفاده می شود.

 

جنتی پور در ادامه، عنوان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای وظیفه شرعی و قانونی، احیاء ایجاد و نگهداری از موقوفات جهت اجرای امینانه نیت واقفین را برعهده دارد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، وقف را قابل تغییر ندانست و اظهار داشت: این سنت حسنه مختص به جامعه ما نبوده؛ بلکه در همه ادیان و مکاتب سنت وقف وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه علیرغم ظرفیت های خوب استان کهگیلویه و بویراحمد استان برخورداری نیستیم، یادآور شد: گاهی اوقات نخبگان استانی از نقاط برجسته غفلت می کنند که می توان از قبل آنها فعالیت های ارزشمندی انجام داد.

 

جنتی پور، با اشاره به اینکه این استان تنها استانی است که از موقوفات قرآنی محروم است، گفت: تنها امسال یک موقوفه قرآنی در شهر گچساران با کمک خیرین ایجاد شد و انتظار می‌ رود با توجه به صبغه مذهبی مردم استان، بیش از این موقوفاتی در این حوزه ایجاد شود.

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.