اخبار

کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست تشکیل کانون های فرهنگی مساجد را دارد

کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست تشکیل کانون های فرهنگی مساجد را دارد
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کهگیلویه و بویراحمد، از فعالیت ۵۸۰ کانون فرهنگی در این استان خبر داد و گفت: از نظر کمیت تعداد کانون ها به نسبت مساجد، کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های برتر در زمینه تشکیل کانون های فرهنگی است.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام رضا قاسمی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد امروز در آئین گرامی داشت سالروز تاسیس ستاد عالی مساجد و تجلیل از فعالان فرهنگی مسجدمحور این استان، گفت: ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد کشور با مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه تاسیس این ستاد با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در زمینه تهاجم فرهنگی، شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمن صورت گرفت، اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در کنار مساجد کانون هایی به منظور ایجاد فعالیت های فرهنگی تشکیل و فعالیت خود را آغاز کردند.

 

قاسمی، ضمن تاکید بر اینکه از سال 1371 تاکنون بیش از 22 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور تشکیل شده، ابراز داشت: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از این تعداد، 580 کانون فرهنگی و هنری است.

 

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد، از افتتاح و فعالیت 53 کانون فرهنگی در سال 95 خبر داد و ادامه داد: از نظر کمیت تعداد کانون ها به نسبت مساجد، کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های برتر در زمینه تشکیل کانون های فرهنگی است.

وی با ذکر مثالی مبنی بر اینکه اگر حدود 800 مسجد در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته باشد حدود 70 درصد آنها دارای کانون هستند، اذعان کرد: این در حالی است که این میزان در کشور به 25 درصد می رسند.

 

قاسمی، از کمک های نقدی و تجهیزاتی در طول سال به کانون های فرهنگی و هنری خبر داد و عنوان کرد: تجهیزات این کانون ها از محل اعتبارات استانی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خریداری و در اختیار کانون ها قرار می گیرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد، کمک های سرانه ای را از دیگر حمایت ها دانست و اضافه کرد: این حمایت ها از طرف مجلس و از فصل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد.

 

وی سرکشی از کانون ها را در دستور کار گروه های نظارت و بازرسی دانست و گفت: بیش از 50 گروه بازرسی وظیفه سرکشی و نظارت بر فعالیت ها در طول سال را برعهده دارند.

 

قاسمی، گفت: علاوه بر فعالیت 580 کانون فرهنگی و هنری در مساجد، 32 کانون ویژه در مصلی، دانشگاه ها و مساجد فعالیت می کنند.

شایان ذکر است، در پایان این آئین از 60 نفر از فعالان فرهنگی و هنری مسجد محور شهرستان های بویراحمد و دنا با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.