اخبار

پنجم بهمن‌ماه افتتاحیه رسمی مشهد 2017

پنجم بهمن‌ماه افتتاحیه رسمی مشهد 2017
دیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به تبلیغات صورت گرفته برای مشهد ۲۰۱۷، گفت: تمهیدات بسیار زیادی برای مشهد ۲۰۱۷ در مکان‌های مختلف در نظر گرفتیم. در این راستا بنرهای زیادی در فرودگاه‌ها، سمینارها، چاپ‌شده، همچنین در نشریات بسیاری تیزرهای تصویری با موضوعات مختلف تولیدشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گزارشی که به جلسه شورای سیاست‌گذاری مشهد 2017  ارائه داد با اشاره به اینکه حرم مطهر رضوی نقطه کانونی مشهد ۲۰۱۷ به شمار می‌رود، گفت: عرصه فعالیت‌های قرآنی در مشهد پیش از پیروزی انقلاب جایگاه ویژه‌ای در سطح جهان اسلام داشته است.
سید سعید سرابی افزود: در راستای برنامه‌های مشهد ۲۰۱۷ با علما و مراجع تقلید مشهد جلسات متعددی را برگزار کردیم و از نظرات آن‌ها در این راستا بهره‌مند شدیم. همچنین با سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در سطح ملی و استانی جلساتی تشکیل شد.
وی با بیان اینکه شورای اطلاع‌رسانی مشهد ۲۰۱۷ فعال‌شده است، گفت: اتفاقات بسیار خوبی در حوزه اطلاع‌رسانی، برنامه‌ریزی‌شده که در سال ۲۰۱۷ مشاهده خواهیم کرد.
سرابی با بیان اینکه در راستای برنامه‌های مشهد ۲۰۱۷، ۱۹ کمیته فعال‌شده است، گفت: کمیته امنیتی و انتظامی، میهمانان خارجی، سفیران، اسکان و پذیرایی، تشریفات، تبلیغات شهری، اجرایی، میهمانان داخلی، روابط عمومی، برنامه‌های ویژه هنری، مالی و پشتیبانی، حراست و جانمایی، تولیدات و انتشارات ازجمله کمیته‌های فعال‌شده در دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷ است.
وی با اشاره به اینکه برای مراسم افتتاحیه رسمی مشهد ۲۰۱۷ بیش از ۱۲۰ میهمان خارجی دعوت‌شده است، افزود: همچنین میهمانان خارجی در کنگره گفتگوی ایران و عرب که هم‌زمان با مراسم افتتاحیه برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت. علاوه بر این از ۴۰ نفر از سفیران دعوت‌شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: برای میهمانان خارجی که حدود ۵۰۰ نفر هستند برنامه‌های زیادی در نظر گرفته‌شده است.
سرابی با اشاره به تبلیغات صورت گرفته برای مشهد ۲۰۱۷، گفت: تمهیدات بسیار زیادی برای مشهد ۲۰۱۷ در مکان‌های مختلف در نظر گرفتیم. در این راستا بنرهای زیادی در فرودگاه‌ها، سمینارها، چاپ‌شده، همچنین در نشریات بسیاری تیزرهای تصویری با موضوعات مختلف تولیدشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه پنج بهمن‌ماه افتتاحیه رسمی مشهد ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، ابراز کرد: پیش‌بینی دکور، ساخت سرود فاخر با محتوای پایتخت فرهنگی، اجرای کار نمایشی و موضوعی مرتبط، گروه مناسب و کارگردانی و مجری مناسب در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: بازدید از اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی، موزه و کتابخانه آستان قدس رضوی، بازدید از آرامگاه فردوسی، موزه بزرگ خراسان، نگارخانه پایتخت فرهنگی و اکران فیلم «محمد رسول‌الله» در حوزه‌های مختلف، اجرای آثار نمایشی در سالن تئاتر شهر از دیگر برنامه‌های این سال به شمار می‌رود.
سرابی با بیان اینکه برنامه‌های بسیار خوبی برای مشهد ۲۰۱۷ در نظر گرفته شده است، گفت: در حوزه اطلاع‌رسانی جلسات بسیار خوبی با مدیران استانی داشتیم به همین جهت کتاب «معرفی مفاخر مشهد» را به سه زبان در سال ۲۰۱۷ رونمایی می‌کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: چاپ قرآن کریم و چاپ کتابی با عنوان مزیت‌های مشهد، چاپ نشریه علمی تخصصی مشهد، تولید لوح فشرده آثار قرآنی از دیگر برنامه‌های سال ۲۰۱۷ است.
وی یادآور شد: تلاش ما بر این است تا با همکاری اعضای دبیرخانه مشهد ۲۰۱۷ افرادی که در این رویداد شرکت می‌کنند با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند. همچنین پیام رئیس‌جمهور محترم در مراسم افتتاحیه برای ما جریان‌ساز خواهد بود.
سرابی ادامه داد: استدعای ما این است تا از نخست‌وزیر عراق و سوریه برای این مراسم دعوت شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: امیدوارم با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسابقات سراسری قرآن کریم با میزبانی آن به مشهد انتقال پیدا کند.

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.