اخبار

بی بی حکیمه (س) قلب چهارم فرهنگی و معنوی کشور

بی بی حکیمه (س) قلب چهارم فرهنگی و معنوی کشور
این گوهری که در صدف مضمر است بی بی حکیمه دختر موسی بن جعفر است

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، یداله مرادی
به نقل از نویسنده محترم کتاب بی بی حکیمه کوکب زردکوه زاگرس جناب آقای موسوی سوق 27 مقبره با نام بی بی حکیمه (س) در سراسر ایران وجود دارد که معتبرترین ،تاریخی ترین و مستندترین مقبره با نام آن بانوی شریفه مقبره کنونی واقع در حد فاصل شهرستان گناوه و شهرستان گچساران است که در فاصله 75 کیلومتر از شهر دوگنبدان میباشد.
حرم چهارم:
سالهاست که در زیر مجموعه جشنواره رضوی توجه ویژه ای به این حرم صورت گرفته و در پی پیگیریهای متعدد این پیشنهاد صورت گرفته که لقب چهارمین حرم اهل بیت علیهم السلام (حرم اول امام رضا (ع)در مشهد،حرم دوم حضرت معصومه (س) در قم ،حرم سوم شاهچراغ (ع)در شیراز)به شهرستان گچساران که افتخار میزبانی این بانوی با کرامت را دارد تصویب و اعلام گردد.
باید اذعان داشت که این ظرفیت وجود دارد تا علاوه بر برگزاری گنگره ملی بی بی حکیمه در آینده نزدیک ظرفیت کلان گردشگری ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی شناسایی و از آن بهره برداری لازم بعمل آید که بتواند خود به تحولی اساسی در تمام زمینه ها منجر شود.
انشالله تعالی مسئولین امر با دقت و ظرافت برنامه ریزی جامع و دقیقی را طراحی و تنظیم کنند که در قالب پیامی روح افزا از جانب ولی امر مسلمین امام خامنه ای موفق به کسب این افتخار شویم.جا دارد تا تمام رسانه های استانی و شهرستانی این مطالبه بحق را پیگیری و مقامات استانی و شهرستانی را هم مدد نمایند و هم یادآوری مکرر.

 

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۱۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.