اخبار

حضور مجمع نمایندگان استان در آیین پایانی جشنواره آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی

حضور مجمع نمایندگان استان در آیین پایانی جشنواره آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی
آیین پایانی جشنواره آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی با حضور هر سه نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد،آیین پایانی جشنواره آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی با حضور "غلام محمد زارعی "نماینده بویراحمد و دنا در مجلس، "غلامرضا تاجگردون" نماینده گچساران و باشت در مجلس و "سید علی محمد بزرگواری"، نماینده کهگیلویه، بهمئی و چرام در یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ امین کمالوندی با بیان اینکه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهمین سال برگزاری خود و در 30 استان کشور با موضوعات مختلف فرهنگی و هنری در حال اجرا است، اظهار داشت: استان ما نیز به عنوان یکی از استان های برگزار کننده جشنواره به مدت پنج روز میزبان هنرمندان استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، کردستان و کهگیلویه وبویراحمد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما میزبان نخستین جشنواره ملی آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی هستیم که در کنار این جشنواره بزرگ 48 گروه شرکت کردند و از این تعداد هفت گروه توسط هیئت داوران انتخاب و اجرای کارهای نمایشی را انجام دادند.

وی بیان داشت:پنجمین سالی است که ما به باشگاه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) وارد شدیم وامیدواریم که این حضور ادامه دار باشد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد هم با بیان اینکه هنر دینی در انقلاب اسلامی از یک جایگاه برجسته و تاثیرگذاری برخوردار است، افزود:هنر نقش کلیدی در ترویج ارزش های اسلامی دارد.
سیدحسین صابری، با اشاره به این مطلب که هنر ابزار تبلیغ و انتقال مفاهیم است، اظهار داشت:دین انتقال دهنده پیام الهی و هنر نیز وسیله تبلیغ برای این پیام است.

صابری افزود:با توجه به اینکه هنرمندان و هنر نقش زیادی در تبیین حوادث انقلابی و دفاع مقدس دارند؛ بنابراین بیان این حوادث و یادآوری خاطرات آن دوران از طریق نمایش، شعر و... می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین الملی امام رضا (ع) هم گفت:با توجه به مصوبه دولت جشنواره رضوی از حالت جشنواره خارج و به بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ارتقاء یافت.

محمدمهدی فداکار گفت: بسیاری از ارزش ‌ها را می ‌توان در قالب هنر، ماندگار کرد و علاقه ‌ای که مردم ایران به امام رضا (ع) دارند با هنرهای گوناگون به سایر ملت‌ ها و نسل‌ ها منتقل شده است.

فداکار در ادامه افزود: یکی دیگر از برنامه ها برای شناخت امام رضا(ع) جشنواره شعر رضوی است که تاکنون به زبان فارسی، عربی و آذری برگزار می ‌شد و زبان کردی نیز از این پس به آن اضافه می شود.

وی بیان داشت: در راستای گسترش فعالیت ‌ها برای شناخت امام هشتم شیعیان، جشنواره بین ‌المللی امام رضا(ع) پس از 10 سال برگزاری به بنیاد امام رضا (ع) ارتقا می ‌یابد.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین الملی امام رضا (ع) گفت:با توجه به مصوبه دولت جشنواره رضوی از حالت جشنواره خارج و به بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ارتقاء می یابد و از سال های بعد تحت عنوان یک بنیاد بین المللی مستقل فعالیت می کند./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۱ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.