اخبار

استاندار کهگیلویه وبویراحمد؛ هنر نقش کلیدی در ترویج ارزش اسلامی دارد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد؛ هنر نقش کلیدی در ترویج ارزش اسلامی دارد
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه هنر دینی در انقلاب اسلامی از یک جایگاه برجسته و تاثیرگذاری برخوردار است، افزود:هنر نقش کلیدی در ترویج ارزش های اسلامی دارد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، سیدحسین صابری، استاندار کهگیلویه وبویراحمد ظهر امروز در آیین پایانی نخستین جشنواره ملی آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی که با حضور رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره امام رضا(ع) و اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به این مطلب که هنر ابزار تبلیغ و انتقال مفاهیم است، اظهار داشت:دین انتقال دهنده پیام الهی و هنر نیز وسیله تبلیغ برای این پیام است.

صابری افزود:با توجه به اینکه هنرمندان و هنر نقش زیادی در تبیین حوادث انقلابی و دفاع مقدس دارند؛ بنابراین بیان این حوادث و یادآوری خاطرات آن دوران از طریق نمایش، شعر و... می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

وی در ادامه، هفته دفاع مقدس را هفته ایثار، مقاومت و بزرگ ‌ترین آزمایش فداکارانه ملت ایران خواند و گفت: جنگ هشت ساله جوانانمان علیه باطل و رژیم بعثی عراق از مهم‌ ترین افتخارات ایران اسلامی است.

بالاترین مقام اجرایی در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: هفته دفاع مقدس اوج اقتدار امت مسلمان ایران اسلامی است و ما برحسب وظیفه باید این تلاش ها و مجاهدت ‌ها را پاسداری کنیم .

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی که تمامی مردم جهان اسلام بر علیه ظلم و ستم بیگانگان بپا خواسته ‌اند و بیداری اسلامی در بین مسلمانان به اوج خود رسیده است، تصریح کرد:جوانان ما باید بدانند که این بیداری، در کشور ما بیش از 34 سال است که به وقوع پیوسته است و در 8 سال دفاع مقدس نیز جوانان پرشور و غیرتمند ما با بیداری کامل اسلامی، افتخارات بی شماری را رقم زدند .

صابری افزود: نسل جوان باید از طریق برنامه ‌های اصولی با مفاهیم و فرهنگ ارزشی دفاع مقدس آشنا شود و این آشنایی هر چه عمیق ‌تر باشد، میزان آسیب پذیری آنها را در برابر توطئه‌ های فرهنگی کمتر می‌ کند.

وی تصریح کرد: هر چه قدر نظام جمهوری اسلامی به جلوتر حرکت می ‌کند، این ضرورت که باید پاسداشت رشادت ‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را نمایان ‌تر کرد، بیشتر احساس می ‌شود.

 

 

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۱ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.