اخبار

معرفی برگزیدگان شعر محلی رضوی در شهرستان بهمئی

معرفی برگزیدگان شعر محلی رضوی در شهرستان بهمئی
دومین جشنواره استانی شعر محلی رضوی از سری برنامه های گرامیداشت دهه کرامت ظهر امروز با برگزاری آیین پایانی و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی ظهر امروز در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی شعر محلی رضوی در لیکک، ائمه اطهار (ع) را احیاگر کرامت و خودباوری دانست و گفت: ائمه اطهار (ع) احیاگر کرامت و خودباوری هستند و باید از تمامی ظرفیت های فکری و دینی به ‌منظور برگزاری هر چه باشکوه ‌تر برنامه‌ های دهه کرامت بهره کافی را ببریم.

 

علی تقی زاده در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره استانی شعر محلی رضوی در شهرستان بهمئی، افزود: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره رضوی و شناسایی، معرفی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار برتر فرهگی و هنری در زمینه سیره امام رضا(ع) برگزار شد.

 

وی بیان داشت: موضوع اشعار ارسالی به جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و احمدبن موسی(ع) "شاهچراغ" و حضرت بی بی حکیمه (س) بود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی با بیان اینکه این جشنواره برای دومین سال متوالی است که برگزار می شود، افزود: این جشنواره با هدف ترغیب و تشویق هنرمندان برای تولید آثار با موضوع ائمه اطهار خصوصا امام رضا (ع) برگزار شد.

تقی زاده با اشاره به اینکه در این جشنواره ها از ظرفیت منحصر به فرد داوران استانی استفاده شده، افزود: سید غفار موسوی، رسول سنایی و فرحناز مسلمی به عنوان داوران شعر محلی رضوی انتخاب شدند.

وی بیان داشت: هیئت دواران در پایان پس از قرائت اشعار اکبر سلیمانی، حسین سعیدنژاد، محمود بهمنی، مجید تقی زاده، فاطمه صداقتی نیا، زینب دانش، پری سیما هاشمی و ساجده کردونی را به عنوان نفرات برتر این جشنواره انتخاب و معرفی کردند.

گفتنی است در پایان پس از داوری اشعار، جوایز نفیس و ارزنده ‌ای در مراسم اختتامیه به برگزیدگان دومین جشنواره استانی شعر محلی رضوی اهداء ‌شد./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.