اخبار

معرفی برگزیدگان جشنواره استانی حدیث"سلسله الذهب" در دهدشت

معرفی برگزیدگان جشنواره استانی حدیث"سلسله الذهب" در دهدشت
جشنواره استانی حدیث "سلسله الذهب" از سری برنامه های جشنواره های رضوی و بزرگداشت دهه کرامت ظهر امروز با معرفی برگزیدگان در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه به کار خود پایان داد. به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه، ظهر امروز در مراسم اختتامیه این جشنواره در دهدشت گفت: برگزاری برنامه های مختلف در دهه کرامت نیازمند سازمان دهی و غنی سازی برنامه های مردمی و خودجوش است که موجب ایجاد شادی و نشاط معنوی در جامعه می شود.

آزاد خردمند افزود: اگر ملت و مردم ایران بخواهند امام رضا (ع) را الگو خود قرار دهند، باید به درستی از سیره و دستورات این امام بزرگوار پیروی کنند.

وی ادامه داد: مردم جامعه اسلامی باید معرفت خود را نسبت به امام رضا (ع) افزایش دهند؛ زیرا امام رضا (ع) بسیار امام رئوف و مهربان است.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره استانی خوشنویسی حدیث"سلسله الذهب" به میزبانی این شهرستان، افزود:کار داوری این جشنواره را داوران مطرح استانی علی انصاری، سیدنجف مسعودی و عبدالرسول نیک عهد به عهده داشتند که در پایان هشت نفر برتر این جشنواره را نتخاب و معرفی کردند.

خردمند عنوان کرد: دومین جشنواره استانی خوشنویسی حدیث 'سلسله الذهب' از سری برنامه های فرهنگی و هنری جشنواره رضوی در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه است که در سه بخش نستعلیق، شکسته نستعلیق و خط نسخ برگزار شد.

 وی گفت: براساس رای هیئت داوران، قدرت الله آروند، عبدالرسول هاشمی، سجاد کرمی، عبدالعباد تقوی، محمودرضا رخشا، صادق شیخ ممو، علی نقی کرامت و مسلم خادمی به عنوان هشت نفر برگزیده دومین جشنواره استانی خوشنویسی حدیث 'سلسله الذهب' انتخاب و تجلیل خواهند شد.

گفتنی است، حدیث "سلسلة الذهب" حدیثى است که از حضرت رضا (ع) به هنگام ورود ایشان به نیشابور نقل شده و عده کثیرى آن را براى خود نوشته ‏اند.

این حدیث با اختلافات ناچیزى مربوط به شرایط و اوضاع و احوال املاء و استملاى آن، در منابع کهنى چون تاریخ نیشابور و توحید صدوق، عیون اخبار الرضا، امالى، شیخ مفید، ربیع الابرار زمخشرى، التدوین رافعى، فصول المهمه ابن صباغ مالکى، کشف الغمه اربلى و منابع جدیدتر چون کنزالعمال متقى هندى، بحارالانوار مجلسى نقل شده است./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.