اخبار

حضور رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در یاسوج

حضور رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در یاسوج
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری آیین پایانی نخستین جشنواره ملی آیین های نمایشی با حضور دکتر محمدمهدی فداکار، رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در یاسوج خبر داد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، امین کمالوندی با اشاره به استقبال پرشور مردم، جوانان و هنرمندان از جشنواره های رضوی و برنامه های دهه کرامت گفت: فرهنگ منور رضوی و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت چنان در روح و روان جوانان این مرز و بوم رخنه کرده که بنده در مدت حضورم در استان شاهد حضور پرشور مردم به خصوص جوانان در جشنواره های دهه کرامت و گرامی داشت اعیاد بوده و هستم.

کمالوندی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره های رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های هنری به خصوص آیین های نمایشی و مذهبی، مرتبط با سیره ائمه معصومان بویژه امام رضا (ع)، گرامی داشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار برتر در زمینه سیره شخصیت و معارف امام رضا(ع)، کمک به انتشار گسترده این آثار و توجه ویژه هنرمندان به آداب و آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی به موضوعات این جشنواره ها اشاره و افزود: شناخت فرهنگ رضوی در آیین ها، آداب و رسوم و فرهنگ عامه، شناخت اندیشه ها و زندگانی امام رضا (ع) و مضامین عالی فرهنگ رضوی، تاثیر اندیشه و آثار امام رضا (ع) در زندگی فردی و اجتماعی، شناساندن کرامت و تاثیرات رفتاری امام رضا (ع) در زندگی انسان و تبیین ابعاد علمی و اجتماعی شخصیت و سیره امام رضا (ع) از جمله این موضوعات این جشنواره هاست.

دبیر جشنواره های استانی رضوی در کهگیلویه وبویراحمد، توجه به ظرفیت فرهنگ ها و اعتقادات بومی و محلی با محوریت فرهنگ رضوی (آداب و رسوم و آیین ها و...)، پرداختن به مفاهیم عالیه موضوعات نو و خلاق در فرهنگ رضوی، پرداختن به مفاهیم عالیه احادیث و روایات رضوی، زندگی و آثار اصحاب امام رضا (ع)، به تصویر کشیدن اندیشه ها و سیره علمی امام رضا(ع) در برخورد با پیروان سایر ادیان و فرق و مذاهب و سایر موضوعات مرتبط با جشنواره را از دیگر محورهای این جشنواره ملی برشمرد.

کمالوندی گفت: دبیرخانه جشنواره در نظر دارد به صورت روزانه و در طول ایام برگزاری جشنواره کارگاه های آموزشی را با هدف بالا بردن سطح دانش هنرمندان شرکت کننده و علاقه مندان برگزار کند.

وی با بیان اینکه نخستین جشنواره ملی آیین های نمایشی از روز سه شنبه 28 شهریور آغاز شده، گفت:آیین پایانی و معرفی نفرات برگزیده روز شنبه(اول مهرماه) با حضور محمدمهدی فداکار، معاون اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در یاسوج برگزار می شود./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.