اخبار

مراسم اختتامیه جشنواره استانی شعر "فارسی رضوی" برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره استانی شعر "فارسی رضوی" برگزار شد
دومین جشنواره استانی شعر "فارسی رضوی" شامگاه چهارشنبه با معرفی برگزیدگان در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا به کار خود پایان داد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، جمشید آریایی منفرد شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه این جشنواره  جشنواره شعر رضوی را بزرگترین رویداد فرهنگی دانست که هنرمندان استان با محوریت خاندان عصمت و طهارت، کرامات و معجزات و آثار و برکات این گوهرهای تابناک، به سرایش پاک ترین احساسات و ناب ترین اشعار می پردازند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا پیامبر و اهل بیت مطهر ایشان را نقطه ثقل اعتقادی و خط قرمز ارزشی مردم ایران دانست و گفت: آنچه خیر و خوبی و محسنات انسانی و کمالات معنوی است در سیمای کسانی متجسم و متبلور گشته است که به راستی مصداق آیه "لولاک لما خلقت الافلاک" می باشد.

وی در ادامه ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت پیامبر گرامی اسلام، بیان داشت: حرکت مذبوحانه استکبار خصوصا شبکه های پلید صهیونیستی – آمریکایی نه تنها باعث ایجاد شک و شبهه در سیرت و سیمای حضرت رسول(ص) ایجاد نمی کند؛ بلکه به آگاهی بیش از پیش مسلمین جهان در دشمنی جهان صهیونیسم با اسلام ناب محمدی آنها را هم قدم و هم قسم می کند.

این مسئول فرهنگی شهرستان دنا عنوان کرد: این اتحاد کلمه بر محور توحید کلمه که همانا قرآن کریم، نبیّ مکرم اسلام و اهل بیت (ع) است، بر انسجام اجتماعی و همبستگی دینی مسلمین از آمریکا تا اروپا و افریقا، آسیا و اقیانوسیه بیش از پیش می افزاید.

آریایی در بخشی دیگری از سخنان خود، گفت: غرب به سرکردگی آمریکا و با ثروت سرسام آور یهودیان، با سلاح هنر به تبلیغ اندیشه های باطل خود می پردازند و برای جامعه دینی ما چاره ای متصور نیست جز استفاده از حربه هنر برای بیان اندیشه های والا و متعالی ایرانی- اسلامی که متعالی ترین فکر و اندیشه انسانی است.

دبیر دومین جشنواره شعر رضوی زبان هنر را بالاترین، برنده ترین و قوی ترین سلاح دانست و افزود: اگر بعد از 34 سال از عمر با برکت انقلاب که انواع دسیسه ها از طرف استکبار بر کشورمان تحمیل می شود، کسانی به تهاجم فرهنگی و هزینه کرد نظام برای خنثی کردن این سرمایه معتقد نباشند، خود عامل اجرایی تهاجم فرهنگی، نفوذی دشمن و استکبار در صفوف مستحکم و خلل ناپذیر مردم و نظام اسلامی ایران هستند.

آریایی یادآور شد: به فضل الهی با وجود انواع ترفندها، توهین ها و هجمه ها، قلب های جوانان ایرانی روزبروز متبرک تر و نورانی تر می شود.

وی ارسال بیش از 70 اثر ناب و روحبخش از قریب به 58 شاعر جوان کهگیلویه و بویراحمدی به این جشنواره را موید ایمان راسخ و نفوذ معارف الهی در جسم و جان جوانان ایران زمین عنوان کرد.

گفتنی است در پایان فاطمه صداقتی نیا، الهام حسین پور، محمود بهمنی، حسین انصاری، رسول سنایی، سید اکبر سلیمانی، سجاد سعید پور و محسن حضرتی نژاد به عنوان نفرات برتر دومین جشنواره استانی شعر فارسی رضوی انتخاب و با اهداء لوح تقدیر و جوایز نفیس از آنها تجلیل شد./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.