اخبار

معرفی داوران جشنواره های شعر آیینی فارسی و محلی رضوی

معرفی داوران جشنواره های شعر آیینی فارسی و محلی رضوی
مدیرکل و دبیر اجرایی جشنواره استانی رضوی در کهگیلویه وبویراحمد داوران دومین جشنواره استانی شعر آیینی فارسی و شعر محلی رضوی این استان را معرفی کرد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، امین کمالوندی، در این زمینه گفت: جشنواره های رضوی از عظیم ترین جشنواره های فرهنگی، هنری کشور است که همه ساله به مناسبت میلاد باسعادت امام علی ابن موسی الرضا(ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) در «دهه‌ کرامت» برگزار می شود.

کمالوندی در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره استانی شعر محلی رضوی در شهرستان بهمئی، افزود: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره رضوی و شناسایی، معرفی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار برتر فرهگی و هنری در زمینه سیره امام رضا(ع) برگزار می شود.

وی زمان برگزاری این جشنواره را 31 شهریورماه جاری عنوان و افزود: موضوع اشعار ارسالی به جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و احمدبن موسی(ع) "شاهچراغ" و حضرت بی بی حکیمه (س) بود.

دبیر اجرایی جشنواره استانی رضوی در کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره شعر "آیینی فارسی رضوی" در شهرستان دنا، گفت:این جشنواره نیز از سلسله جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا (ع) است که هر ساله در دهه کرامت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره برای دومین سال متوالی است که برگزار می شود، افزود: این جشنواره با هدف ترغیب و تشویق هنرمندان برای تولید آثار با موضوع ائمه اطهار خصوصا امام رضا (ع) برگزار می شود.

کمالوندی گفت: در این جشنواره پس از داوری اشعار، جوایز نفیس و ارزنده ‌ای در مراسم اختتامیه به برگزیدگان اهداء می ‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره استانی رضوی در کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه در این جشنواره ها از ظرفیت منحصر به فرد داوران استانی استفاده شده، افزود:با توجه به برگزاری شش جشنواره موضوعی در استان، اداره کل ارشاد از داوران بومی و دارای تحصیلات بالای استان جهت داوری آثار رسیده به جشنواره ها استفاده می کند.

گفتنی است، از طرف دبیر اجرایی جشنواره استانی رضوی در کهگیلویه وبویراحمد سید غفار موسوی، رسول سنایی و فرحناز مسلمی به عنوان داوران شعر محلی رضوی به میزبانی شهرستان بهمئی و سید حسین موسوی، فریدون هاشمی و عالمه ممبینی نیز به عنوان داور شعر فارسی رضوی شهرستان دنا انتخاب و معرفی شدند./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۵۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.