اخبار

نقشه قدمگاه امام رضا(ع) در یاسوج رونمایی می شود

نقشه قدمگاه امام رضا(ع) در یاسوج رونمایی می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد از افتتاح بوستانی در جنب حرمین بی بی خاتونین، خواهران امام رضا (ع) خبر داد و افزود: به زودی از نقشه ارسالی به استان که در آن مارگون به عنوان مسیر حرکت قدمگاه امام رضا بوده رونمایی خواهد شد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، فرشید شهابی پور رمز ماندگاری انسان ها را در عبودیت دانست و گفت: ورود دین اسلام به کشور ایران و رونق مکتب تشیع به سبب وجود پربرکت هشتمین اختر تابناک سپهر امامت و ولایت است که امید است برگزاری جشنواره های رضوی گوشه ای از حق بزرگ این امام همام را ادا کند.

وی بیان داشت:برگزاری جشنواره های رضوی در سراسر ایران حاکی از عشق و ارادت خاص ایرانیان به ثامن الحجج(ع) است که هر سال باشکوه هرچه تمام تر نسبت به سال های گذشته برگزار می شود.

این مسئول فرهنگی شهرستان بویراحمد ترویج فرهنگ رضوی را نیازمند رابطه انسان با خدا دانست و افزود:وجود پربرکت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) در ایران، نگین این سرزمین و مروج فرهنگ شیعی در کشور است.

وی در ادامه به برنامه های اداره ارشاد شهرستان اشاره و تصریح کرد:با توجه به نقشه ارسالی از طرف آستان قدس رضوی به استان یکی از مسیرهای عبور حضرت از مارگون در شهرستان بویراحمد بوده که پس از اعلام به شهرستان، طی سه جلسه متوالی که دو جلسه با حضور امام جمعه، اعضای شورای فرهنگ عمومی، دهیاران و شوراها در بخشداری مارگون و دفتر امام جمعه برگزار شد.

شهابی افزود: در این جلسات مقرر شد روز 30 شهریور ماه جاری کاروانی به صورت نمادین از بلوار امام رضا (ع) شهر مارگون به طرف حرم بی بی خاتونین خواهران امام رضا (ع) حرکت و در آنجا مراسمات مولودی خوانی، نمایش، سخنرانی و ... اجرا شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد گفت: در این جلسات مصوب شد شهرداری مارگون بلوارهای ورودی و خروجی شهر را به نام امام رضا نام گذاری و همچنین بوستانی در جنب حرمین بی بی خاتونین خواهران امام رضا (ع) به نام بوستان امام رضا (ع) افتتاح کند.

وی یادآور شد: به زودی از نقشه ارسالی به استان که در آن مارگون به عنوان مسیر حرکت قدمگاه امام رضا بوده، رونمایی خواهد شد.

شهابی پور اعزام گروه های تجسمی به شهرستان گچساران، گروه های خوشنویسی به شهرستان کهگیلویه، برگزیدگان حوزه شعر به شهرستان دنا و بهمئی را از دیگر برنامه های این اداره ذکر کرد./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.