اخبار

معرفی داوران اولین جشنواره های پیامک و داستان 55 کلمه ای رضوی

معرفی داوران اولین جشنواره های پیامک و داستان 55 کلمه ای رضوی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد داوران اولین جشنواره پیامک رضوی و همچنین جشنواره داستان 55 کلمه ای رضوی را معرفی کرد.

به گزارش واحد خبر و  اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، امین کمالوندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری جشنواره استانی داستان 55 کلمه ای رضوی، گفت:به منظور هر چه باشکوه تر برگزار کردن برنامه های دهه کرامت و بسط و گسترش فرهنگ منور رضوی، اولین جشنواره استانی داستان 55 کلمه ای رضوی در استان برگزار می شود.

کمالوندی با بیان اینکه موضوع داستان ها پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، احمدبن موسی (ع) (شاهچراغ) و حضرت بی بی حکیمه (س) بود، افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره 30 شهریور ماه در شهرستان باشت و با معرفی برگزیدگان برگزار می شود.

وی بیان داشت: به هشت اثر برگزیده این جشنواره لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می شود.

دبیر اجرایی جشنواره های رضوی استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به برگزاری اولین جشنواره پیامک ادبی رضوی در یاسوج، مهم ترین محورهای این همایش را تک بیت ها و جملات ادبی با موضوع حال و هوای عرفانی بارگاه و صحن و سرای حضرت امام رضا (ع)، تمثیل ها و رویا پردازی ها و صور خیال و سایر آرایه های ادبی در شعر و نثر و زندگی نامه، سفرنامه تاریخی امام رضا (ع) به ایران، جملات کوتاه با الهام از روایات و احادیث مرتبط با آن حضرت با ذکر منابع روایات عنوان کرد.

کمالوندی با بیان اینکه تا پایان مهلت مقرر 350 پیامک به سامانه پیام کوتاه این جشنواره رسیده است، عنوان کرد: پس از بررسی این تعداد پیامک رسیده، هشت پیامک برتر انتخاب و اول مهرماه هم زمان با جشن های دهه کرامت به برگزیدگان جوايزی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اهدا خواهد شد.

وی تصریح کرد:مجموعه پیامک های بررسی شده برای ارزیابی نهایی در جشنواره پیامک ادبی رضوی کشور به مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال و یک نفر نیز به عنوان برگزیده استان در مراسم پایانی که هم زمان با دهه کرامت در تهران برگزار می شود، تقدیر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموعه پیامک های سراسر کشور نیز 14 پیامک برگزیده توسط دبیرخانه بین المللی جشنواره امام رضا (ع) تقدیر خواهد شد و مجموعه آثار برگزیده در کتابی به چاپ خواهند رسید.

کمالوندی با اشاره به اینکه در این جشنواره ها از ظرفیت منحصر به فرد داوران استانی استفاده شده، افزود:با توجه به برگزاری شش جشنواره موضوعی در استان، اداره کل ارشاد از داوران بومی و دارای تحصیلات بالای استان جهت داوری آثار رسیده به جشنواره ها استفاده می کند.

وی داوران دو جشنواره بشرح ذیل معرفی نمود:   داوران جشنواره های استانی 55 کلمه ای:رضا گشتاسب، حسن بهرامی و حمید رضا صفایی

داوران پیامک ادبی رضوی:مسعود رضایی، سید غفار موسوی وعنایت عباسی./و

واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد
۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.